SUPERÁCI SE PO TĚŽKÝCH ZÁPASECH VRÁTILI DO HRY

imgI když nemají osud ve svých rukou, dokázali kluci porazit tři těžké soupeře a budou čekat na klopýtnutí Indusu.

Po rozpačitém úvodu podzimu, kdy jsme utrápeně porazili SEN pouze 3:1, prohráli s Indusem 0:3 a dvakrát nám nedorazil soupeř (Naděje a Tučňáci) nás v říjnu čekali během 14 dnů tři zápasy pravdy. Nejprve Berušky, před kterými byli velké problémy se sestavou. Nakonec jsme to poskládali i za pomoci Jirky Novotného a Honzy Klímy (který nastoupil až v 10´ již za stavu 2:2) a zvítězili 7:3. Za týden nás čekal ještě silnější soupeř a to Xaverov, se kterým jsme poslední roky neměli kladnou bilanci. Xaverov dorazil v silné sestavě se Slezákem, Skalickým i Jovanovským, my na tento zápas přemluvili Pářu, uzdravil se Majk, ale hlavně se rozehrál Lafíno. Po těžkém boji jsme přetlačili soupeře poměrem 2:1 (oba góly dal Lafíno), ale velkou zásluhu na výhře má opět skvělý Klímič v bráně. Nutno podotknout, že Xaverov se sice jeví silnější než Indus, chce hrát fotbal, nebrání ve čtyřech lidech, ale to nerozhoduje. A na závěr těžkého „trojboje“ se nám do cesty postavil omlazený Defect s nepříjemnou „futsalovou“ ofenzívou Kocián, Svoboda, Horáček a kdybychom neměli v první půli v bráně čarujícího Klímiče, bylo po zápase a o titulu rozhodnuto. Reflexní a zázračný zákroky přiváděli soupeře k šílenství, a když se k tomu přidali fantasticky hrající Zelí, doplňovaný výborným Lafínem, drželi jsme nerozhodný výsledek. I když vyrovnání se soupeř dočkal až minutu před poločasem, kdy využil svoji šestou, či sedmou šanci. No, a když nám neúnavný Zelí hned po přestávce vrátil vedení, soupeřem to trochu zacloumalo a byli jsme to my, kteří měli několik šancí odskočit o dva góly. Škoda že jsme brejky 3 na 1, kterých jsme pár měli, nevyužili. Nicméně závěr zápasu byl opravdu zajímavý. Nejprve brejk Lafína, který by dával gól na 3:1 do prázdné brány zastavil nedovoleně za cenu červené karty brankář soupeře a měli jsme tak pět minut šanci hrát přesilovku. Chtěli jsme zápas dohrát v klidu, dát rozhodující gól. Jenomže po jedné akci se z těžkého úhlu trefil Petr Svoboda a v poslední minutě vyrovnal na 2:2. Chyběla minuta plus dvě v nastavení. Vše jsme vrhli do útoku a po centru do vápna se hlavou prosadil Pohýnko a urval k naší radosti vítězství 3:2 pro Klokan.
A tak jsme zvládli srdcem tři těžké zápasy a musíme jednak pokračovat v těchto výkonech a čekat na případné klopýtnutí Indusu. Naději a šanci nám trochu kazí reakce hráčů Defectu, kteří než aby Klokan získal titul, radši to pustí Indusu. Tak uvidíme…